system bukmacherski
system bukmacherski na niskie kursy
Systemy bukmacherskie

SYSTEM BUKMACHERSKI NA NISKIE KURSY

W tym wpisie powiem dlaczego system bukmacherski na niskie kursy to jeden z najgorszych pomysłów jakie mogły Ci przyjść do głowy. O ile oczywiście Twoim celem jest zarabianie na zakładach sportowych.

Pierwszą rzeczą jaką chciałbym ustalić, zanim powiem dlaczego system bukmacherski na niskie kursy jest czymś od czego powinieneś trzymać się z daleka, jest definicja niskiego kursu, jaką przyjmiemy na potrzeby tych rozważań. Przyjmijmy, że za niski kurs weźmiemy wartości 1.01 – 1.59. Dla mnie to są niskie kursy, a im oczywiście ta wartość jest mniejsza, z tym niższym kursem mamy do czynienia.

Ok, ale miało być o tym, że system bukmacherski na niskie kursy jest złym pomysłem. Jakikolwiek. Dlaczego? Ponieważ niskie kursy są nieopłacalne, więc jakiego systemu bukmacherskiego na nie byś nie stosował to nie zarobisz pieniędzy.

Tu musimy sobie przypomnieć definicję value beta (typu opłacalnego), gdzie prawdopodobieństwo pomnożone przez kurs musi być większe niż 1.0 – wtedy typ jest opłacalny. Uwierz mi, że w 99% przypadków niskich kursów nigdy nie uzyskasz wartościowego typu. A kiedy nie grasz wartościowych typów to nie pomoże Ci żaden system bukmacherski. Nie znam nikogo kto na niskich kursach zarabiałby pieniądze obstawiając zakłady sportowe. Dlaczego Tobie czy mi miałoby się zatem udać?

Nie wolno zapominać o tym, że na typy narzucona jest także marża bukmacherska, która jeszcze bardziej obniża wartość typu o niskim kursie.

Jaki system bukmacherski na niskie kursy

Właściwie jedynym zasadnym systemem bukmacherskim na niskie kursy mogłaby wydawać się opcja progresji, ale już wyobrażam sobie jak dynamicznie i szybko rosłyby stawki, które po kilku typach wynosiłyby kilka tysięcy procent co stawka początkowa!

Przy dużej skuteczności trafień, system bukmacherski na niskie kursy można by oprzeć na stawce procentowej, gdzie np. zawsze gramy za 3-4% swojego budżetu. Można zastanowić się nad stawką modulowaną, gdzie każdemu prawdopodobieństwu przypisujemy x% kapitału. Na przykład dla kursów 1.01 – 1.25 stawiamy 4% budżetu, a dla kursów 1.26-1.59 stawiamy 3% budżetu.

Mimo wszystko jakiego systemu bukmacherskie na niskie kursy byśmy nie wymyślili to jestem przekonany, że ten sposób gry u bukmachera jest nieskuteczny. Wystarczy przejrzeć kilka pierwszych wpisów na forum o zakładach, żeby przekonać się, że ze świecą szukać ludzi, którzy w ten sposób wygrali jakieś pieniądze w długim czasie. Dlatego lepiej odpuść sobie system bukmacherski na niskie kursy, bowiem w ten sposób nie zarobisz pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *