system bukmacherski
poradnik gry na zakładach bukmacherskich dla początkujących
Systemy bukmacherskie

PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH JAK GRAĆ NA ZAKŁADACH

Dzisiaj przedstawię poradnik dla początkujących jak grać na zakładach bukmacherskich. Poruszę tematy zakładu single, AKO, wyliczania wysokości wygranej, czym są handicapy, zakłady kombinowane czy systemy bukmacherskie. W tym poradniku gry na zakładach bukmacherskich przedstawię również jak ważny jest sposób dobierania stawek do zakładów oraz powiem jak robić to skutecznie. Ale po kolei.

Zakłady bukmacherskie zawiera się niezwykle prosto, choć tego samego nie można powiedzieć o zarabianiu na obstawianiu meczy. Zanim jednak zaczniesz zarabiać na obstawianiu meczy u bukmachera, przeczytaj mój poradnik gry na zakładach bukmacherskich.

Aby zawrzeć zakład wystarczy, że wybierze jakikolwiek typ. Typem może być wskazanie, że Polska wygra mecz z Niemcami. Typem może być dokładny wynik 2:1 w tym meczu, ale także, że Robert Lewandowski strzeli gola, Grzegorz Krychowiak dostanie żółtą kartkę czy Niemcy będą mieli więcej rzutów rożnych w spotkaniu. Te nieliczne przykłady obrazują jak zakłady bukmacherskie mogą być zróżnicowane.

Każdy taki typ ma swój określony kurs, który odwzorowuje prawdopodobieństwo trafienia. Im kurs jest niższy, tym (teoretycznie) wyższe szanse trafienia. I odwrotnie – im kurs wyższy, tym mniejsze (teoretycznie) szanse na zaistnienie typu w rzeczywistości. Piszę teoretycznie, bowiem bukmacher, który wystawił kurs mógł się przecież pomylić.

Kurs ma znacznie nie tylko by wyobrazić sobie prawdopodobieństwo trafienia (właściwie to obstawiając zakłady bukmacherskie nigdy nie powinieneś sugerować się kursem), ale też dla wysokości wygranej. Wygrana wynosi dokładnie tyle ile wynik mnożenia kurs * stawka. Najczęściej najmniejszą możliwą stawką jest 2 zł, a odgórnego limitu (zazwyczaj) nie ma, choć zakłady o wysokich stawkach muszą przejść autoryzację (zatwierdzenie).

AKO czy single? Co stawiać?

Zakład typu singiel to zakład pojedynczy, czyli kupon, na którym znajduje się tylko jeden typ. Na przykład to, że Polska wygra z Niemcami. Obliczenie wysokości wygranej jest niezwykle proste. W zakładach bukmacherskich występują również tak zwane zakłady AKO, czyli akumulowane. Różnią się one liczbą zakładów na jednym kuponie, gdzie na zakładzie AKO jest ich co najmniej dwa. Wtedy sposób wyliczenia wygranej jest bardzo podobny – mnoży się wszystkie kursy przez siebie i mnoży przez stawkę. Minusem jest to, że w przypadku tylko jednej pomyłki, przegrywa się cały kupon. Więcej o AKO i singlach przeczytasz tutaj http://system50.pl/ako-czy-single.html

System kombinowany w zakładach bukmacherskich

Wyjątkiem od tej sytuacji w przypadku kuponów AKO są zakłady kombinowane gdzie można stawiać na przykład 4 z 7 co oznacza, że już przy 4 trafionych typach z 7 podanych uzyskujemy wygraną. Oczywiście tu też jest mały „haczyk”, ponieważ cała stawka na zakład rozkłada się na wiele kombinacji i przy trafieniu 4 z 7 za 10 zł wygramy znacznie mniej niż gdybyśmy postawili kupon AKO tylko z tymi 4 zdarzeniami za tę samą stawkę. Więcej o systemie kombinowanym przeczytasz tutaj http://system50.pl/system-kombinowany.html

Na czym polega handicap w zakładach bukmacherskich

Jako początkujący (ale nie tylko teraz) gracz musisz zdawać sobie czym jest handicap, który możesz wykorzystać do podniesienia kursu. Handicap to inaczej mówiąc przewaga, a w zakadach bukmacherskich to jeden z rodzajów zakładów. Wyobraź sobie mecz Real – Wisła Kraków. Jesteś przekonany, że Real wygra wysoko, ale kurs 1.15 Cię nie zachęca. Jeśli zagrasz zakład handicap (-3) na Real Madryt, to oznacza, że od końcowego rezultatu Realowi zostaną odjęte trzy gole. Więc jeśli stawiasz na Real (-3) to madrycka drużyna musi wygrać różnicą 4 goli, by Twój zakład okazał się trafiony.

Ten sam zakład może mieć zapis Real Madryt – Wisła Kraków (+3). Ale po co Ci zakład handicap, skoro zmniejsza szanse na trafienie? Ano po to, żeby kurs był wyższy, bo zamiast 1.15 dostaniesz wtedy kurs 2.0 i możesz zarobić więcej.

Systemy bukmacherskie

Kiedy już na dobre zrozumiesz na czym polegają zakłady bukmacherskie, nabierzesz wprawy i doświadczenia, musisz poznać systemy bukmacherskie, które są kluczem do wygranej, sposobem na osiągnięcie sukcesu. Możesz je sobie wyobrazić jako sposób gry, obstawiania. Każdy system bukmacherski składa się ze sposobu dobierania stawek, sposobu wybierania typów, a także wielu innych wskazówek, które podpowiadają jak grać, żeby wygrać.

Jeśli mam być z Tobą szczery już na samym początku Twojej przygody z zakładami bukmacherskimi, to chciałbym, żebyś wiedział, iż bez systemu bukmacherskiego będzie Ci niezwykle trudno osiągnąć jakikolwiek sukces. Każdy zawodowy gracz, który zarabia na zakładach stosuje system bukmacherski, bo to on jest przepustką do sukcesu w obstawianiu meczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *