system bukmacherski
jak analizować mecz przed postawieniem typu
Systemy bukmacherskie

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ ANALIZUJĄC TYP

Nie będę oryginalny jeśli powiem, że kluczem do sukcesu na zakładach bukmacherskich są systemy bukmacherskie o wysokiej skuteczności. By jednak można było o systemie bukmacherskim tak mówić, musi on składać się z rozsądnie dobranych typów. Dlatego ważne jest wiedzieć na co zwrócić uwagę analizując typ, czyli mecz, który chcesz postawić.

Im dokładniejsza będzie Twoja analiza, tym większe szanse na to, że trafniej uda Ci się ocenić czy taki typ warto postawić. A im dokładniejszy będziesz w swojej ocenach, tym lepsze wyniki przynosić będą grane przez Ciebie systemy bukmacherskie. To oczywiste, że każdy z nas chciałby mieć skuteczność swoich typów na jak najwyższym poziomie, ale oczywiście jest to niemożliwe. Całe szczęście, że odpowiedni system bukmacherski jest w stanie to „zrekompensować” i nawet przy niewielkim procencie skuteczności, możesz zarabiać na zakładach bukmacherskich.

Wróćmy jednak do zasadniczego pytania tego artykułu, czyli jak analizować typ na mecz.

Jak analizować mecz zanim postawisz u bukmachera

Jest kilka elementów na które musisz zwrócić uwagę jeśli chcesz dobrze analizować mecz zanim postawisz pieniądze u bukmachera. Do najważniejszych należą:

  • forma obu zespołów – ja zawsze biorę pod lupę 5 ostatnich spotkań (w ogóle) oraz 5 spotkań ostatnich (w domu lub na wyjeździe – w zależności gdzie grają) – to pozwala mi uświadomić sobie w jakiej formie jest drużyna i na co może ją być stać w najbliższym spotkaniu;
  • historia spotkań obu zespołów – znamy takie przypadki, w których żaden system bukmacherski tego nie przewidzi – po prostu jedna drużyna nie lubi grać z drugą (choć na przykład jest znacznie mocniejsza) – tak zwani niewygodni przeciwnicy mogą ogrywać ich od lat, nawet gdy grają słabiej – warto mieć to na uwadze;
  • kontuzje, kartki – wykluczenia na najbliższe spotkanie kilku kluczowych zawodników może mieć ogromny wpływ na szanse obu zespołów. Trzeba je wziąć pod uwagę, bo może się okazać, że ostatnie 5 zwycięstw z rzędu zapewnił napastnik, którego zabraknie w najbliższym spotkaniu.
  • czy mają o co grać – końcówka sezonu, krajowe puchary to często spotkania, w których niektóre drużyny nie mają o co (lub nie chcą grać o zwycięstwo), dlatego ten aspekt w swoim systemie bukmacherskim również trzeba przemyśleć. Ja takich typów nie stawiam.
  • przerwy reprezentacyjne – zauważ, że „wirus FIFA” często dosięga najlepsze drużyny, wielkich graczy i po przerwach reprezentacyjnych zaliczają oni wpadki. Jeśli analizujesz typ na bukmachera to miej to na uwadze.

Jak widzisz czynników, które wpływają na analizę typu bukmacherskiego jest całkiem sporo i są one dość zawiłe, a przyznam szczerze, że wymieniłem tylko niektóre, główne elementy takiej analizy. Do niej dochodzą wszelkie aspekty psychologiczne, zmęczenie, etap sezonu, przyszłe mecze (priorytety drużyny), morale i wiele innych, które w mniejszym lub większym stopniu możemy mierzyć.

Analiza meczu a system bukmacherski

Pewnie zastanawiasz się co ma analiza meczu do systemu bukmacherskiego. Otóż niektóre systemy bukmacherskie (a powinny to robić właściwie wszystkie) opierają się na grze na wartościowe typy, a takie jesteś w stanie postawić tylko wtedy kiedy zbadasz prawdopodobieństwo i porównasz je z oferowanym kursem. Nie uda Ci się prawidłowo ocenić prawdopodobieństwa, jeśli nie potrafisz dokładnie przeanalizować spotkania. Jak zatem widzisz dobra analiza typu bukmacherskiego to sposób na to, jak polepszyć wyniki osiągane grą Twoim systemem bukmacherskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *