system bukmacherski
dlaczego uwielbiamy stawiać zakłady bukmacherskie
Systemy bukmacherskie

DLACZEGO UWIELBIAMY ZAKŁADY BUKMACHERSKIE

Rynek zakładów bukmacherskich uznawany jest za jeden z najbogatszych na całym świecie! Swoim potencjałem dorównuje rynkowi narkotykowemu, co pokazuje skalę pieniędzy jakie krążą między bukmacherami a graczami. Ale dlaczego uwielbiamy zakłady bukmacherskie? Co powoduje, że miliony ludzi na całym świecie każdego dnia stawia pieniądze na wyniki meczów piłki nożnej, tenisa, ale nawet mniej znanych sportów jak snooker, czy coraz częściej nawet na e-sporty (sporty elektroniczne)?

Z całym przekonaniem można powiedzieć, że sukces zakładów bukmacherskich stoi przede wszystkim za wizją ogromnych wygranych, pieniędzy, które pozornie wydają się być na wyciągnięcie ręki. Nie będę oszukiwał, ale ponad 90% grających traci swoje pieniądze. Co jednak muszę powiedzieć to fakt, że zdecydowana większość z nich robi to na własne życzenie, a nie dlatego, że bukmacher jest nie do ogrania. – ale to temat rzeka, na inny wpis. Tu zajmujemy się powodem, dla którego ludzie kochają zakłady bukmacherskie.

Historia zakładów

Historia zakładów bukmacherskich sięga setek lat wstecz, kiedy to nawet starożytni Rzymianie zakładali się między sobą na wyścigach rydwanów. Zakłady nawet nie musiały dotyczyć sportu, bowiem każdy z nas nie raz w życiu miał okazję się założyć – o to kto ma rację, kto szybciej wykona zadanie, kto zrobi coś lepiej. Zakładanie się jest w ludzkiej krwi i tego nie wykorzenimy.

Oczywiście w zależności od osoby można spotkać większą skłonność do zakładania się, a niektórzy mają awersję do zakładów, ale taki już urok naszej rasy ludzkiej, że każdy jest w pewnym stopniu inny. Nie da się jednak zaprzeczyć, że zakłady bukmacherskie, czy jakkolwiek je nazwiemy towarzyszą nam od lat.

Rozkwit zakładów

Największy rozkwit zakładów bukmacherskich przypisuje się Anglii, gdzie tysiące ludzi chętnie stawiało pieniądze na to, który koń wygra wyścig. Co ciekawe obstawianie zakładów z wyścigów konnych przetrwało do dziś i jest wielką tradycją na Wyspach Brytyjskich. Jeszcze wiele lat temu, takie zakłady przyjmowali bukmacherzy stojący przed stadionem i tam też wypłacający wygrane zaraz po zakończonej gonitwie. Dziś oczywiście wszyscy przenieśli się do stacjonarnych punktów – z uwagi na wygodę, komfort klienta, ale także przepisy prawa. Oczywiście zdecydowana większość bukmacherów działa również w Internecie.

Dlaczego się zakładamy

Ale miało być o powodach, dla których ludzie kochają się zakładać. Moim zdaniem do najbardziej poważnych i oczywistych należą:

  • chęć zarobienia pieniędzy,
  • satysfakcja z wygranej.

Jestem przekonany, że każdy psycholog będzie w stanie udowodnić, że duża część graczy obstawia zakłady świadomie po to by zarabiać, ale podświadomie po to by udowodnić sobie, że jest to możliwe, osiągnąć cel, który rzekomo jest nie do zrealizowania. Satysfakcja z wygranej jest celem podrzędnym zakładów bukmacherskich, co wcale nie oznacza, że dla przeciętnego gracza nie jest bardzo ważna (choć niekoniecznie musi on być tego świadomy).

Zakłady bukmacherskie stawiamy również po to, bo to po prostu dobra zabawa. Nic tak nie wzmaga emocji oglądanego spotkania, nigdy nie kibicuje się z takim zacięciem, kiedy do końca spotkania zostało kilkanaście minut, a my – jeśli tylko rezultat się utrzyma – wygramy sporo gotówki.

Uwaga: Moim zdaniem zakłady bukmacherskie mają swoje wielkie atuty, które sprawiają, że ludzie będą je obstawiać cały czas, ale nie wolno się w tym zagubić! Zakłady bukmacherskie mogą bowiem uzależniać, więc lepiej mieć to na uwadze. Jeśli kiedykolwiek tracisz pieniądze, których nie powinieneś, zachowujesz się irracjonalnie, robisz wszystko, żeby się odegrać, zaniedbujesz codzienne obowiązki, rodzinę to być może jesteś uzależniony od hazardu. Z takim problemem ciężko wygrać, więc lepiej zgłoś się do lekarza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *